درباره ما

شرکت گروه صنایع شفا فارمد، بعنوان یکی از شرکت های دانش بنیان در حوزه صنعت داروسازی کشور، از زیر مجموعه های گروه دارویی برکت در تلاش است با بهره گیری از دانش مجموعه ای از خبره ترین متخصصان، زمینه ساز خودکفایی کشور در تولید آنتی بیوتیک، اداراوون و فاکتور رشد را فراهم آورده و گام هایی موثر در زمینه ارتقای سلامت کشور بردارد.
این شرکت از سال 1375 با هدف تولید انواع آنتى بیوتیک های گروه ماکرولید (شامل آزیترومایسین، اریترومایسین پایه، اریترومایسین اتیل سوکسینات و کلاریترومایسین) در زمینی به مساحت 23 هکتار فعالیت خود را آغاز نمود. که تا کنون علاوه بر تولید و تامین ماده اولیه آنها تولید مشارکتی محصول نهایی آزیترومایسین پس از آن در سال 1389 در راستای توسعه فعالیتهای شرکت و در جهت پیش برد اهداف کشور در زمینه سلامت جامعه، پروژه عظیم تولید مولکول پایه پنی سیلین جی که پایه اولیه سنتز آنتی بیوتیکهای گروه بتالاکتام که از پرمصرف ترین آنتی بیوتیکها در جهان می باشد را در دستور کار قرار داد. نظر به اهمیت و استراتژیک بودن ماده اولیه پنی سیلین جی بعنوان پیش نیاز و مولکول پایه در تولید ده ها نوع آنتی بیوتیک در داخل کشور این طرح با حمایت و سرمایه گذاری سنگین از طرف ستاد اجرایی فرمان حضرت امام خمینی (ره) آغاز و سرانجام با تلاش شبانه روزی متخصصین امر، در سال 1392 و همزمان با میلاد با سعادت حضرت علی بن موسی الرضا (ع)، اولین بچ صنعتی پنی سیلین جی در شرکت گروه صنایع شفا فارمد تولید و در بازار صنایع دارویی کشور عرضه گردید.در این طرح ملی، تولید انبوه ماده آغازین پنی سیلین جی و ماده حد واسط 6APA (6-آمینو پنی سیلاتیک اسید) با استفاده از آخرین دستاوردهای دانش زیست فناوری صنعتی و با تکیه به توانمندی متخصصان داخلی با هدف خودکفایی کشور و بومی سازی دانش فنی مربوطه صورت پذیرفته است. که برنامه ریزی جهت توسعه این خط تولید و ادامه فرآیند تا رسیدن به محصول آموکسی سیلین در دستور کار قرار گرفته است .
از دیگر برنامه ها و طرح های توسعه ای شرکت طرح تولید واکسن Covid 19 می باشد که پس از شیوع بیماری کرونا در اواخر سال 1398، شرکت گروه صنایع شفا فارمد از تابستان سال 1399 اقدام به ساخت سالن تولید واکسن نمود، شایان ذکر است، مطالعات حیوانی آن با موفقیت به پایان رسیده و در حال حاضر مطالعات انسانی در حال انجام می باشد.

25+
سال تجربه
15+تعداد محصولات
تعداد محصولات
15
11تعداد گواهینامه ها
تعداد گواهینامه ها
11
200+نیروی متخصص
نیروی متخصص
200

طبیعت در خدمت سلامتی